Obchody Dnia Seniora 2020

Dnia 26 stycznia 2020 roku w remizie OSP w Brzezinach, po raz kolejny, odbyły się Gminne Obchody „Dnia Seniora”. Uczestnikami uroczystości byli najstarsi mieszkańcy Gminy Brzeziny oraz Jubilaci obchodzący Złote Gody - "50-lecie pożycia małżeńskiego" -  którzy zawarli związek małżeński w 1969 roku.

Dzień Seniora stał się okazją, aby uhonorować 10 par medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta RP medale wręczył Wójt Gminy Brzeziny Marek Cieślarczyk wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Brzeziny Karolem Bakaczem w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Brzeziny Roberta Marszałka oraz Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Brzeziny Ewy Kłysz.

Odznaczenia otrzymali:

• Państwo Maria i Stanisław Duleba
  • Państwo Helena i Stanisław Janiak
  • Państwo Janina i Stanisław Jarych
  • Państwo Marianna i Henryk Krawczyk
  • Państwo Helena i Kazimierz Krążyńscy
  • Państwo Janina i Józef Paproccy
  • Państwo Maria i Stanisław Sip
  • Państwo Danuta i Zdzisław Siudy
  • Państwo Zdzisława i Marian Stępień
  • Państwo Jadwiga i Józef Szereda

Wszystkich zaproszonych Jubilatów i Seniorów oraz przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Brzeziny Marek Cieślarczyk. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście:

• Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski
  • Przedstawiciel Posła na Sejm RP Andrzeja Grzyba – Paweł Raczak
  • Przedstawiciel Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej – Jerzy Szukalski
  • Wicestarosta Kaliski – Zbigniew Słodowy
  • Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego – Jan Adam Kłysz
  • Radny Rady Powiatu Kaliskiego zarazem Kierownik USC w Brzezinach – Robert Marszałek
  • Ksiądz Wikariusz Parafii Brzeziny – Andrzej Szulc
  • Sekretarz Gminy Brzeziny – Bogna Stysiak-Gałka
  • Skarbnik Gminy Brzeziny – Ewa Wabnik
  • Radni Gminy Brzeziny
  • Sołtysi Gminy Brzeziny
  • Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Brzezinach – Lucja Kowalczyk
  • Prezes Stowarzyszenia Senior 50+ - Maria Głąb
  • Skarbnik Stowarzyszenia Senior 50+ - Krystyna Krawczyk

Dla Jubilatów i Seniorów przygotowano specjalny program artystyczny: występy najmłodszych dzieci z grupy tanecznej REMIX; dzieci z sekcji śpiewu i tańca, których instruktorem jest Agnieszka Sieradzka; Zespół Pieśni „Brzezinianki”; Kapela Ludowa Brzeziny; Parafialno-Strażacka Orkiestra Dęta Gminy Brzeziny. Gwiazdą wieczoru  był Zespół Wokalny Dynamitki z GOK Blizanów.

O przygotowanie wspólnej biesiady zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich
w Czempiszu na czele z Przewodniczącą Żanetą Pławiak-Baś. Cały program artystyczny  i oprawę uroczystości przygotował Gminny Ośrodek Kultury
w Brzezinach pod kierunkiem Dyrektora Przemysława Sułka wraz
z pracownikami.