Włącz/wyłącz burger menu

Przez Gminę Brzeziny biegnie szlak rowerowy pn. "SZLAKIEM DĘBÓW I PAPROCI"

Całość szlaku wynosi około 240km. Szlak WSCHODNI ZIELONY przebiega przez obszar LGD Długosz Królewski tj. przez gminy: Brzeziny, Szczytniki oraz gm. Błaszki należącą do woj, łódzkiego. Trasa, choć podzielona na dwa etapy (I- Brzeziny- Błaszki -34,7 km; II- Błaszki Szczytniki- Brzeziny- 47,5 km) ma charakter okrężny. Rozpoczyna się w Brzezinach i w Brzezinach się kończy.

Szlak przebiega po terenie zasobnym w interesujące obiekty krajoznawcze. W gminie Brzeziny dominuje przyroda - rezerwaty, stawy i lasy. W przypadku dwóch pozostałych gmin dominują obiekty architektury świeckiej i sakralnej. To bogate urozmaicenie sprawia, że szlak przypadnie do gustu każdemu cykliście. Ponadto ważnym elementem ułatwiającym dostęp do szlaku jest jego usytuowanie w pobliżu linii kolejowej. Stacje kolejowe Błaszki i Radliczyce są miejscami, z których po dojeździe pociągiem możesz rozpocząć wycieczkę, bądź ją zakończyć.

Dodatkowym ułatwieniem są dwie trasy łącznikowe do szlaków:PÓŁNOCNEGO POŁUDNIOWEGO Dzięki nim będziesz miał wybór kontynuowania rowerowej przygody po szlaku WSCHODNIM badź po wspomnianych wyżej trasach.


Powrót do góry