Włącz/wyłącz burger menu

Nowe ograniczenia dla Polaków w związku z koronawirusem

Od dzisiaj tj. 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. obowiązywać będą nowe rządowe restrykcje i ograniczenia w związku z koronawirusem:

  • ograniczenie w przemieszczaniu się – do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi, tj. do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy kiedy wyprowadzamy psa;
  • wprowadzone zostaje ograniczenie do dwóch osób w przemieszczaniu się poza domem (obostrzenie to nie dotyczy jednak rodzin);
  • ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji;
  • w autobusie, tramwaju lub metrze może być zajęta tylko połowa miejsc siedzących;
  • nowe przepisy zakazują również wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez
    czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z najbliższymi;
  • w czasie mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób (z wyłączeniem osób sprawujących posługę);
  • nie wolno korzystać z placów zabaw.

* W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenia w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających z zagranicy.

* W przypadku złamania ograniczeń grozić będzie kara od mandatu po 5 tys. zł.

Więcej informacji TUTAJ

Zobacz również

Powrót do góry