Włącz/wyłącz burger menu

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej - 06.09.2020 r.

W minioną niedzielę 6 września na scenie plenerowej w Brzezinach odbyła się Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej. Do naszej miejscowości zjechało około 400 artystów ludowych z południowej Wielkopolski, tworząc niezapomniane widowisko. Na estradzie królowały pieśni, tańce i obrzędy wielkopolskie. W tym roku wyjątkowo, z powodu panującej pandemii biesiada trwała tylko jeden dzień. Występy mają charakter konkursu, artyści byli oceniani w siedmiu kategoriach przez profesjonalne jury w składzie: Arleta Nawrocka-Wysocka, Anna Weronika Brzezińska, Piotr Kulka i Anna Maria Gałczyńska. W śród nagrodzonych nie mogło zabraknąć artystów z naszej gminy. Wśród nich znaleźli się: Kapela Ludowa Brzeziny (I Nagroda, kat. kapele ludowe), Kapela Ludowa Brzeziny II skład (wyróżnienie, kat. kapele ludowe), Zbigniew Witkowski z Kapeli Ludowej Brzeziny (I Nagroda, kat. solistów instrumentalistów) Janina Plichta z Zespołu Pieśni Brzezinianki ( II Nagroda kat. solistów instrumentalistów). Warto dodać, że Kapela Ludowa Brzeziny otrzymała również nagrodę specjalną – finansową w wysokości 1000 złotych od Starosty Kaliskiego za całokształt twórczości artystycznej. Nagrodę wręczyli muzykom na scenie w Brzezinach: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Radny Rady Powiatu Kaliskiego Robert Marszałek oraz Kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Jolanta Golicka.

Tekst i zdjęcia: Paweł Marciniak

Zobacz również

Powrót do góry